STRUKTURA TIMA
__________
Beoaviu čine studenti Univerziteta u Beogradu. U timu se nalaze studenti čak osam fakulteta, među kojima su: Mašinski fakultet, Elektrotehnički fakultet, Tehnološko-metalurški fakultet, Saobraćajni fakultet, Fakultet organizacionih nauka, Vojna akademija, Matematički fakultet, Fakultet za fizičku hemiju. Tim je podeljen u šest sektora: Aerodinamika, Struktura, Proizvodnja, Pogon, Elektronika i programiranje, Marketing i sponzorstva. Beoavia svojim aktivnostima i rezultatima podstiče zainteresovanost kod studenata da se priključe timu. Ukoliko želiš da postaneš deo tima i stekneš neprocenjiva znanja, u septembru je tvoja šansa, jer tada se otvara konkurs za prijem novih članova.
KOORDINATORI SEZONE 2022/2023
__________

Anđela Vuletić
Vođa tima
Vođa tima zadužen je za rukoviđenje i održavanje dobrih odnosa u timu, dok se na to nadovezuju i zaduženja kontrolisanja tokova svih tekućih projekata u timu. Vođa tima zadužen je za unutrašnju i spoljašnju komunikaciju i koordinaciju, kao i za pedstavljanje tima u javnosti.

Nikola Jovanović
Koordinator sektora za Strukturu
Sektor za strukturu bavi se projektovanjem letelica i raketa korišćenjem softverskih alata i programa sa ciljem dobijanja rešenja koje objedinjuje rešenja svih ostalih sektora u timu. Struktura bira i dimenzioniše strukturalne elemente shodno rešenjima ostalih sektora, dobijajući optimalno rešenje koje će da zadovolji sve propisane kriterijume za taj projekat. Pored ovog, primarnog zadatka, sektor se bavi i izradom tehničke dokumentacije.

Anja Kurilić
Koordinator sektora za Aerodinamiku
Sektor za aerodinamiku bavi se usvajanjem najpovoljnije konfiguracije letelice u zavisnosti od njene misije kao i potrebnih površina, aerodinamičkim proračunima otpora, uzgona i stabilnosti, proračunima performansi letelice i sve to kroz različite programe poput MatLab-a i Exela, CFD (computational fluid dynamics) analizama svih naših modela, kao i eksperimentalnim dokazivanjem dobijenih vrednosti pomoću aerotunela.

Ivan Rakonjac
Koordinator sektora za Elektroniku i programiranje
Sektor za elektroniku i programiranje bavi se projektovanjem, programiranjem i integracijom elektronskih i softverskih modula na sve projekte koje Beoavia, kao tim, razvija. Neki od naših zadataka su impelmentacija autopilota na naše letelice, razvijanje softverskih rešenja neophodnih za izvršavanje zadataka letelice, razvijanje kompleksnih hardverskih i softverskih rešenja neophodnih za testiranje komponenti letelica kao i proizvodnja štampanih ploča.

Grigorije Đokić
Koordinator sektora za Pogon
Kroz sektor za pogon se prožimaju elektronika i aerodinamika i zadatak sektora jeste da te dve discipline poveže tako da se omogući što duži i efikasiji let. Zadatak sektora je odabir pogonske grupe, odnosno motora, elise, baterije i kontrolera, a zatim testiranje performansi radi što veće efikasnosti

Nevena Đokić
Koordinator sektora za Marketing i sponzorstva
Sektor za marketing i sponzorstva je glavni posrednik Beoavie i eksternih učesnika. Marketing definiše i implementira strategiju predstavljanja tima u javnosti. Sektor radi na održavanju odnosa sa partnerima, kao i na sklapanju novih, što je ključna stvar prilikom rada na ambicioznim projektima kao što su bespilotne letelice i rakete. Svi međunarodni i lokalni događaji organizovani su od strane ovog sektora.

Petar Marčetić
Koordinator sektora za Proizvodnju, Koordinator projekta ModularX
Sektor za proizvodnju se pre svega bavi razvojem i odabirom tehnologije proizvodnje svih delova letelica, dizajnom i izradom pomocnih i pozicionih alata, odabirom materijala i ono najbitnije izradom kompozitnih delova. Projekat ModularX predstavlja letelice sa izmenljivom konfiguracijom, koje će uspešno da zadovolje sve buduće zahteve testiranja, kao i da omoguće budućim pilotima obuku upravljanja različitim tipovima bespilotnih letelica.

Nikola Miloš
Koordinator projekta Pupin K12
Pupin K12 predstavlja ozbiljan projekat u domenu raketnog modelarstva. Ova raketa na čvrst raketni pogon, izrađena od raznovrsnih materijala, projektovana ja da bude lansirana na 3000 metara nadmorske visine. Posebno dostignuće je sistem koji se aktivira na vrhuncu leta, gde se izbacuje koristan teret i padobrani kojim raketa neoštećena sleće na tlo, što omogućava njenu ponovnu upotrebu.

Nađa Belić
Koordinator projekta Aurora SE
Aurora SE je raketa-jedrilica koja se projektuje za potrebe otvaranja međunarodnog takmičenja “Airbus Sloshing Rocket Workshop 2023”, u organizaciji našeg tima. Aurora SE je naš četvrti projekat ovog tipa, po kom je naš tim postao prepoznatljiv i predstavlja tradicionalni projekat koji se radi i unapređuje svake godine. Na projektu posvećeno radi osam članova tima

Mašinski fakultet
Univerzitet u Beogradu
Kraljice Marije 16, 11000 Beograd
PIB: 111525176
Matični broj: 28283709
KONTAKT PODACI
Udruženje Studenata Vazduhoplovstva BEOAVIA
Еmail: beoavia@gmail.com / marketing@beoavia.org
Telefon: 065 205 99 80 / 064 325 31 49